کالا سایز قیمت

واشر لاستیکی

۱/۲”۳/۴”۱”۱.۱/۴”۱.۱/۲”۲”۲.۱/۲”۳” – 5 -6- 8 10 تماس بگیرید      02166311460

گسکت فضاهای میکروسکوپی بین سطح فلنج و همچنین ناهمگونی های سطح فلنج را پر می کند و مسیر عبور سیالاتی مانند آب و گاز را آب بند می کند.

دسته بندی گسکت ها

گسکت ها با توجه به مشخصات فنی انواع مختلفی دارند که عبارت است از : واشر لاستیکی، واشر نسوز ساده، واشر نسوز سیمدار و گسکت اسپیرال وند. دسته بندی دیگری نیز می توان برای گسکت ها در نظر گرفت و آنها را به گسکت های غیر فلزی، نیمه فلزی و تمام فلزی تقسیم کرد که با توجه به شرایط عملکردی از انواع مناسب آنها استفاده می شود.

استاندارد واشر و گسکت

واشرهای استفاده شده جهت آب بند کردن فلنج های با سطح صاف دارای استاندارد ANSI B16.21 و واشرهای استفاده شده جهت فلنج های با سطح برآمده(Raised Face) بر اساس استاندارد ANSI B16.20 می باشند.

عوامل موثر بر انتخاب واشر

  • دما، فشار و میزان خورندگی سیال
  • تعداد دفعات باز و بسته کردن فلنج جهت تعمیرات و نگهداری
  • ضرورت های محیطی و الزامات
  • هزینه
واشر لاستیکی - قیمت واشر لاستیکی - فروش واشر لاستیکی - پرشین متالکو

واشر لاستیکی – قیمت واشر لاستیکی – فروش واشر لاستیکی – پرشین متالکو

واشر لاستیکی

واشر لاستیکیwasher حلقه یا لایه‌ای معمولاً از جنس لاستیک  و فلز است که به عایق کردن نقاط پیوند لوله‌ها و سطوح کمک می‌کند. واشر از خانواده درزبندها و درزگیرها به شمار می‌آید.واشرها یا گسکتهای لاستیکی در لوله کشی ها مخازن و پروژه های مربوط به آب کاربرد دارند. نوع مسطح این گسکتها از ورق لاستیکی بریده می شود.

مدل تقویت شده با رینگ فلزی برای فشارهای بالا مناسب می‌باشد. در نوع تقویت شده می توان با جایگزین نمودن بخش لاستیکی از رینگ فلزی به دفعات استفاده نمود.

انواع واشرها

DIN 125 – اين واشر به واشر تخت معروف و يك واشر ساده  و پر مصرفترين واشر در ابغاد مختلف ميباشد كه در دو تيپ A, B  معرفي شده است .
DIN 127 _ اين واشر به دليل شكل ظاهري و متريال خود حالت فنري دارد  كه به آن واشر فنري مي گويند .
DIN 137 – اين واشر با تيپ   A , B معرفي شده و به دليل شكل ظاهري خود به واشر موجي معروف است .
DIN 434 -435 – اين واشر يك واشر چهار گوش است كه بر روي سطح آن يك يا دو شيار وجود دارد كه قطر واشر به صورت مخروطي مي باشد .
DIN 926 –  اين واشر از نوع چهار گوش ميباشد .
DIN 471 – اين واشر يك نوع خار ميباشد كه بر روي شفت قرار مي گيرد .
DIN 472 – اين واشر يك نوع خار ميباشد كه داخل قطعات قرار مي گيرد .
DIN 6797 – اين واشر با دو تيپ   A , J معرفي شده است . شكل اين واشر در تيپ  A قسمت قطر خارجي آن دنده دنده  ميباشد  ودر تيپ قسمت داخلي آن دنده  دنده مي باشد .
واشر با  N M G 4522 –  اين واشر يك نوع واشر است كه سطح آن عاجدار مي باشد.