معرفی لوله گالوانیزه

معرفی لوله گالوانیزه تولید شده از مشکات لوله فلزی می باشد که امروز در صنایع گوناگون کاربرد زیادی دارد و اکثراً جهت انتقال مواد مختلف از این لوله ها استفاده می گردد امروز لوله های فولادی پر فروش ترین و پرکاربردترین لوله ها در صنعت و تاسیسات هستند که لوله گالوانیزه نیز جزء این موارد می باشد.

قیمت لوله گالوانیزه چقدر است؟

موارد مختلفی در بحث قیمت لوله ها تاثیر گذار هستند مثلاً جنس لوله و دسته بندی آن روز مهمترین گزینه هایان سنگین و سبک در قیمت نهایی تاثیر می گذارد برای مثال لوله های گالوانیزه درزدار که از جنس آهن سفید هستند متفاوت از قیمت لوله های دیگر می باشد و با توجه به اینکه مقاومت لوله ها در مقابل خوردگی و زنگ زدگی زیاد است به همین دلیل قیمت بالایی نسبت به لوله هایی که مقاومت کمتری در مقابل خوردگی دارند را شامل می شود.

لوله گالوانیزه  چه مشخصاتی دارد؟

تمام لوله های گالوانیزه بر حسب استاندارد DIN2440  تولید می‌شود که در واقع این استاندارد مشخص کننده ضخامت و سایز لوله های درزدار مخصوصاً در لوله های گالوانیزه می باشد.
که در حالت کلی ارتفاع لوله های گالوانیزه ۶ متر بوده و دارای قطر1/2 تا 6 اینچ می باشد.

لوله گالوانیزه چه کاربردی دارد؟

لوله گالوانیزه بهترین گزینه جهت انتقال آب آشامیدنی در تمام اماکن مسکونی می باشد.
از لوله گالوانیزه جهت انتقال آب در موتورخانه استفاده می گردد.
یکی دیگر از موارد استفاده از لوله گالوانیزه انتقال آب و گاز در گلخانه ها و یا زمین های کشاورزی است.
همچنین جهت انتقال فاضلاب و یا پساب ها از لوله گالوانیزه استفاده می گردد.
یکی دیگر از موارد استفاده از لوله گالوانیزه می توان به تصفیه خانه ها اشاره کرد.
در دکل های مخابراتی نیز از لوله گالوانیزه استفاده می گردد.
لوله گالوانیزه مناسب ترین گزینه جهت استفاده در تهویه ساختمان است.
همچنین جهت حصار کشی محوطه کارگاهی نیز از لوله گالوانیزه استفاده می شود.

مزیت های استفاده از لوله گالوانیزه چیست؟

معرفی لوله گالوانیزه مزیت های بسیار زیادی را در صنایع مختلف دارد که در لیست زیر به مهمترین این موارد اشاره شده است:
لوله های گالوانیزه مقاومت فوق العاده بالایی را در مقابل زنگ زدگی و خوردگی دارند به همین دلیل است که امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
مقاومت لوله های گالوانیزه در مقابل آتش سوزی و حریق فوق العاده زیاد است.
همچنین یکی دیگر از مزیت های استفاده از لوله های گالوانیزه مقاومت آن در مقابل فشار و دمای زیاد است.
لوله های گالوانیزه قیمت بسیار مناسب تری نسبت به لوله های دیگر دارند.
این محصولات مقاومت مکانیکی خوبی دارند.
امکان نصب لوله های گالوانیزه بسیار راحت و سریع است.

لوله گالوانیزه چند نوع دارد؟

در حالت کلی لوله های گالوانیزه به دودسته متوسط و  سبک تقسیم می گردد که معمولاً دسته بندی این محصولات بر حسب وزن و ضخامت آن صورت می گیرد. این بر حسب استاندارد های دیگر لوله های گالوانیزه را می‌توان در دو دسته اصلی لوله گالوانیزه آهنی و یا لوله گالوانیزه فولادی تقسیم‌بندی کرد.

لوله گالوانیزه فولادی چیست؟

لوله های گالوانیزه فولادی اکثراً برای مواردی مانند تهویه و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد و جنس این لوله ها از فولاد می باشد.
که معمولاً این مدل لوله ها نسبت به لوله گالوانیزه آهنی سبکتر بوده و همچنین قیمت زیادی دارد.

لوله گالوانیزه آهنی چیست؟

جنس این لوله ها از آهن خاکستری و تیره بود و به نام لوله درزدار نیز شناخته می‌شود.

خرید اینترنتی لوله گالوانیزه

خوشبختانه امروزه وجود عرضه‌کنندگان معتبر و آنلاین سبب شده است تا امکان دسترسی به قیمت روز انواع لوله گالوانیزه در ضخامت و اندازه مختلف به راحتی امکان‌پذیر گردد.
در واقع تمام کسانی که قصد خرید لوله گالوانیزه را دارند به راحتی می توانند در عرض چند دقیقه و از طریق به عرضه کنندگان معتبر به قیمت روز این محصولات دسترسی پیدا کرده و خیلی راحت و مطمئن به صورت اینترنتی اقدام به خرید کنند.
در واقع خرید اینترنتی مهم ترین گزینه ای است که سبب دسترسی به محصولاتی با کیفیت و با قیمتی بسیار مناسب می گردد.
معرفی لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه سنگین ، لیست قیمت بروز و آنلاین لوله گالوانیزه سنگین در برند های ساوه سپنتا و درپاد تبریز در بازار پایپ ، ارسال به سراسر ایران در کمترین زمان  – پیش فاکتور رسمی

لوله گالوانیزه سنگین

از جنس آهن یا فولاد می باشد و به خاطر محافظت از زنگ زدگی روی آن را با قلع روی و سرب  آبکاری و می پوشانند تا بتواند در مقابل اکسیژن و هوای فصل های مختلف خاصیت و فرم  خود را از دست ندهد و همان طور که ساخته شده بماند موارد استفاده از این نوع از لوله در تاسیسات می باشد. این موضوع را هم اضافه کنیم که این نوع لوله در استاندارد شش متری تولید و روانه وارد بازار میشود و قیمت لوله گلونیزه سنگین به نسبت دیگر لوله های گالوانیزه بالا میباشد.

مشخصات فنی لوله گالوانیزه سنگین

لوله گالوانیزه سنگین در سایز های 2 تا 6 اینچ تولید میشوند همچنین این نوع لوله ها در شاخه های 6 و 12 متری تولیدئ و عرضه میشوند که عموما از شاخه های 6 متری با توجه به حمل آسان آنها اسستفاده میشود.

موارد بکارگیری لوله گالوانیزه

از این نوع لوله ها میتوان در کاربرد  های متنوعی نام برد که اساس ان بر انتقال اب و گاز میباشد. رو کار و توکار بود این نوع لوله ها بسیار اهمیت داشته و انها در تاسیسات مختلف میتوان مورد استفاده قرار داد.

کاربرد های لوله های گالوانیزه علاوه بر انتقال آب و گاز میتوان به موارد استفاده انها در دکل های مخابراتی و شبکه های برقی برای محافظت از کابل ها و تاسیسات اشاره نمود

ویژگی های لوله گالوانیزه سنگین

 • تولید در سایز های مختلف و شاخه های 6 و 12 متری
 • مرسوم در بازار و دسترسی بالا
 • مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی
 • بازیاف پذیری ز لوله و اتصالات در کوره
 • قیمت مناسب به نسبت سایر لوله های فلزی
 • عمر مفید بالا

لوله گالوانیزه در تاسیسات دریایی

با توجه به اینکه تاسیسات دریایی معمولاً در دریاها راه‌اندازی می‌شوند نیاز به لوله‌ای دارم برای انتقال و کار در موقع جزر و مد جابجا و یا شکسته نشود از این‌ رو از لوله گالوانیزه سنگین استفاده می‌کنند که مقاوم و سنگین است و به‌راحتی جابجا نمی‌شود همچنین لوله های گالوانیزه بیشترین استفاده را در میان لوله‌ها در قسمت  تاسیسات دریایی دارند وفشار آب دریا نمیتواند این لوله رابشکند‌

لوله گالوانیزه تاسیسات کارخانه ای

معرفی لوله گالوانیزه عمده کارخانه‌ها دارای قسمت تاسیسات برای برای مصارف گرمایشی و سرمایشی می‌باشند که از این‌رو از لوله‌های گالوانیزه در این استفاده می‌کنند و شایان‌ذکر است که اگر آسیبی به لوله‌ای در قسمت تاسیسات وارد شود ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری به بار آورد به‌همین خاطر از لوله‌های بسیار سنگین و محکم استفاده می‌کنند که دراین‌میان لوله گالوانیزه بهترین گزینه می‌باشد

موارد دیگر استفاده از لوله‌های گالوانیزه در قسمت تجهیزات و شرکت‌های نفتی میباشدو شرکت‌های نفتی با توجه به حیاتی بودند ودارا بودن قابلیت اشتعال در بعضی از مواقع لوله‌هایی می‌خواهند که در یکی در برابر ضربه شکسته ویا سوراخ  نشوند و  در مقابل اکسیژن از خود واکنش نشان ندهند و زنگ زده نشوند و سوم این لوله‌هادارای کیفیت کار بالا می باشند ازاین‌رو از لوله‌های گالوانیزه در این  تاسیسات  به‌وضوح استفاده می‌شود

لوله گالوانیزه سبک که در انتقال آب و گاز مورد استفاده قرار میگیرد همچنین قیمت پایین تری نسبت به  لوله گالوانیزه سنگین دارد و رویه این نوع از لوله که به روش  گالوانیزه کردن پوشیده می شود و مانند لوله های گالوانیزه سنگین  رویه آن به وسیله روی و قلع و گاهی از سرب پوشیده می شود جنس اصلی این لوله از فولاد میباشد
 لوله گالوانیزه دارای سایزهای 1/2 اینچ الی 6 اینچ موجود می باشد و می توانیم اندازه آن را با توجه به نیاز کاری انتخاب کنیم این نوع از لوله هم آبکشی به  خانه ها و هم در گاز کشی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این نوع لوله در شاخه های 6 و 12 متری تولید و عرضه میشود.

موارد استفاده از لوله گالوانیزه سبک

اصلی ترین کاربرد این نوع لوله ها در گلخانه ها و منازل میباشدکه یکی از موارد استفاده از لوله گالوانیزه سبک استفاده در مزارع و باغات کشاورزی می باشد و به طور کل این نوع از لوله جزء مناسب ترین لوله برای انتقال آب میباشد و دلیل استفاده فراوان این نوع از لوله این است به خاطر رویه گالوانیزه و جنس فولاد فولاد ازبین نمیرود زنگ نمی زند

کاربرد لوله گالوانیزه سبک

از کاربرد های مهم این نوع لوله ها در انتقال آب و گاز در گلخانه ها و ساختمان ها به صورت روکار و تو کار مورد استفاده قرار میگیرند.

انتقال آب شهری با لوله سبک گالوانیزه

برای انتقال آب شهری از انواعی از لوله استفاده می شود که لوله  گالوانیزه سبک جز این نوع از لوله می باشد وبا توجه به اهمیت در دست بودن آب شهری برای شهروندان از لوله های استفاده میکنند که با گذشت زمان پوسیده شودونشکند لوله سبک گالوانیزه تمام این خصوصیات رادار و مناسب برای انتقال آب شهری از سد به شهر میباشد.

معرفی لوله گالوانیزه

ویژگی های لوله گالوانیزه سبک

 • تولید در سایز های مختلف و شاخه های 6 و 12 متری
 • مرسوم در بازار و دسترسی بالا
 • مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی
 • بازیاف پذیری ز لوله و اتصالات در کوره
 • قیمت مناسب به نسبت سایر لوله های فلزی
 • عمر مفید بالا

لوله کشی ادارات با لوله گالوانیزه

در لوله‌کشی ادارات به‌این خاطر که ممکن است چندین سال برای ادارات کار تعمیراتی انجام نشود از این  رو از لوله‌هایی استفاده می‌کنند و دارای مقاومت فراوان و جنس خوبی باشد که لوله گالوانیزه سبک این خصوصیات را دارد می‌تواند ده‌ها سال بدون اینکه از بین برود برای مصارف آب  و یا گاز کشی مورد استفاده قرار بگیرد  فرم و شکل  خود را از دست نمی‌دهد همچنین قیمت این لوله متناسب است و برای لوله‌کشی ادارات بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از لوله گالوانیزه سبک در تاسیسات

این لوله مانند لوله گالوانیزه سنگین به‌خاطر داشتن  مقاومت و تحمل فشار در تاسیسات پترو شیمی و همچنین تاسیسات انتقال آب و گاز استفاده فراوانی دارند و دیگر مزایای استفاده از این لوله این است که دارای انواع و اندازه‌های مختلف می‌باشد که با توجه به نیاز می‌توانیم از آن استفاده کنیم

تحمل فشار لوله گالوانیزه سبک

از دیگر خصوصیات یک لوله خوب این است که این لوله  محیط کاری بتواند چقدر فشار را تحمل کند منظور از فشار روی لوله مقدار باری که برای پوشیدن لوله روی آن قرار می‌گیرد را بتواند تحمل کند که لوله گالوانیزه سبک با توجه به این‌که از مواد فولادی و درجه یک ساخته‌شده تا مقدار بسیار زیادی می‌تواند فشار تحمل کند و همچنین در مقابل ضربات ناگهانی بسیار مقاوم و نشکن می‌باشد .

لوله گالوانیزه گلخانه ای  

به این خاطر نام این لوله گالوانیزه گلخانه ای میباشد.که به طور فراوان برای امور گلخانه ای استفاده میشود و این را هم اضافه کنیم که بجز از گلخانه در تاسیسات هم به کار برده میشوند  و جنس این نوع لوله از بقیه لوله های گلخانه ای بهتر میباشد ودر متراژ ۶ متری به  بازار عرضه می گردد فروش این نوع از لوله گالوانیزه به صورت شاخه ای میباشد که در تمام لوله ها با انواع جنس هر شاخه لوله معادل ۶ متر متر میباشد اتصال لوله در متراژ بالا به صورت رزوه ای می باشد همچنین لوله گلخانه ای گالوانیزه دارای چند مدل و چند نوع  مختلف است که به تشریح و معرفی آنها  می پردازیم.

مزیت لوله گالوانیزه گلخانه ای

مقاوت بالا به نسبت دیگر سازه های گلخانه ای از ویژگی های لوله های گالوانیزه گلخانه ای میباشد و نکته مهم این است که قیمت این نوع لوله ها مقرون به صرفه میباشد و پیشنهاد خوبی برای سازه های گلخانه ای میباشد.لوله های گالوانیزه با توجه به این که در مواد تشکیل دهنده رویه انها جنسی استفاده میشود که از زنگ زدگی داخل و بیرون ان جلوگیری میکند بهترین مورد برای استفاده در گلخانه ها میباشد.  روکش روی مورد استفاده شده در این لوله ها عمر لوله را تا چند برابر دیگر لوله ها افزایش میدهد.

 

 

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *