کالا سایز قیمت

لوله +2 سوپرپایپ – کلاف 200 متری

16 – 20 – 25 – 32
تماس بگیرید

لوله سوپرپایپ

40 – 50 – 63 – 75 – 90 – 110 – تماس بگیرید

لوله سوپرپایپ – PEX/AL/PEX-پلیمر قدیمی

16 – 20 – 25 – 32 تماس بگیرید

لوله سوپرپایپ – LT-مخصوص آبسرد

16 – 20 – 25 – 32 تماس بگیرید

لوله نیوپایپ PEX/AL/PEX

16 – 20 – 25 – 32 تماس بگیرید

فوم لوله ای نیوپایپ

16 – 20 – 25 – 32 – 40 – 50 – 63 تماس بگیرید
لوله اتصالات پنج لایه

لوله اتصالات پنج لایه

لوله پنج لایه چیست

لوله های پنج لایه یا لوله های PEX AL PEXدر واقع نسل جدیدی از لوله ها هستند که از فلز و پلیمر ترکیب شده اند و کاربرد خاص خود را در صنعت دارند. به طور کلی لوله پنج لایه از یک لایه آلومینیومی ساخته شده است که بین دو لایه قرار می گیرد. این دو لایه چسبنده در واقع به قسمت فلزی لوله پلاستیکی داخلی و خارجی متصل می شوند. لایه فلزی در امتداد طول لوله به عنوان یک مانع عمل می کند و سبب کاهش نیروی ضربه های محکم و ناگهانی می شود. درواقع لوله های پنج لایه از یک لایه آلومینیوم، دو لایه پلیمر و دو لایه چسب ساخته شده اند و معایب لوله های فلزی و پروپیلن در آنها رفع شده است. از این رو دارای کاربرد بیشتری برای استفاده در ساختمان ها و سایر انواع لوله کشی هستند. رشد روز افزون تکنولوژی که تاثیری شگفت انگیز در ساخت انواع تجهیزات ساختمانی دارد از دلایل تولید لوله های پنج لایه محکم  و بادوام است.

تولید لوله های پنج لایه

به طور کلی می توان گفت لوله های پنج لایه از نسل جدید لوله های به تولید رسیده است که جایگزین مناسبی برای لوله های بی کیفیت و انواع فلزی می باشد. لوله پنج لایه را می توان نمونه ای کامل و با کیفیت از تجهیزات صنعتی دانست که با استفاده از دستگاه های مدرن به تولید می رسد. استحکام و طول عمر مفید لوله های پنج لایه موجب کاهش خرید لوله های کم دوام فلزی شده است. طول عمر مفید و قیمت مناسب برای خرید لوله پنج لایه موجب رضایت مندی مصرف کنندگان و کاربرد بیشتر این محصول در صنایع مختلف شده است.

مزایای استفاده از لوله های پنج لایه

این لوله ها به سادگی قابل نصب هستند و اتصال آنها نیز راحت می باشد.

لوله های پنج لایه به شکل مناسبی عایق بندی شده اند.

در برابر خوردگی دارای مقاومت مناسبی هستند.

این لوله های پنج لایه دارای وزنی سبک بوده و در نهایت انعطاف پذیر می باشند.

تحمل دمایی و تحمل فشار مناسبی برای لوله های پنج لایه وجود دارد.

عدم نفوذ اکسیژن به داخل لوله و افت فشار کم به دلیل سطح نرم داخل لوله به عنوان یک ویژگی مطلوب در این لوله ها محسوب می شود.

در لوله های پنج لایه به شکل مناسبی نقص های موجود در هر یک از لوله های فلزی و پلیمری حذف شده است.

حمل و نقل لوله های پنج لایه بسیار راحت است.

لوله های پنج لایه دارای طول عمر مناسب هستند و دوام زیادی هم دارند.

لایه های تشکیل دهنده لوله پنج لایه شامل دو قسمت خارجی و داخلی است. این لایه ها به وسیله آلمینیوم به کار گرفته شده در آن دارای قدرت مقاومتی بالا در برابر حرارت و فشار زیاد می باشند.

از جمله ویژگی های لوله پنج لایه می توان نصب آسان آن در سیستم های موتورخانه ها و بخش های مختلف صنعتی، امکان برش و خم شدن لوله، مقاومت و استحکام کافی، طول عمر طولانی را نام برد.

هدف از به کارگیری لوله های پنج لایه در ساختمان سازی افزایش عمر لوله های به کار رفته در ساختمان های جدید و تعدیل هزینه ها می باشد.

کاربرد لوله های پنج لایه

قابل استفاده در سیستم های بهداشتی با آب سرد و گرم

قابل استفاده در سیستم های تهویه مطبوع

قابلیت استفاده در سیستم های گرمایشی

مناسب برای استفاده در سیستم گرمایش کف

لوله های پنج لایه از جمله لوله های بی عیب و نقص و پرکاربرد در صنایع مختلف به شمار می روند.

لوله های پنج لایه به دلیل کیفیت ساخت بالا می توانند انتخابی مناسب برای استفاده در سیستم های موتورخانه ها باشند.

از پر کاربرد ترین لوله هایی که برای قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد لوله های پنج لایه می باشد.

موارد استفاده از لوله های پنج لایه علاوه بر تاسیسات ساختمان سازی، تاسیسات آبرسانی، صنایع پزشکی و بهداشتی، سیستم های حرارتی و برودتی و کاربرد صنعتی است.

کاربرد وسیع لوله های پنج لایه در تاسیسات آبرسانی به دلیل خاصیت ضد خورندگی که دارند و از این جهت که رسوب آب را به طور کامل می گیرند می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تولید لوله های پنج لایه

به دلیل هزینه های بالای تولید سایر لوله های استفاده شده در سیستم های لوله کشی به خصوص در لوله کشی های ساختمان، تولید لوله های پنج لایه شروع شد که در نهایت با قیمتی مناسب انواع مطلوبی از این لوله ها با کیفیت دلخواه و کاربرد مناسب توسط برندهای مختلف عرضه می شود.

کیفیت مناسب برای لوله های پنج لایه قابلیت کاربرد و استفاده از این محصول را تا حد زیادی بالا برده است.

فرایند مناسب تولید و استفاده از بالاترین استانداردهای بهداشتی و فنی برای عرضه لوله های پنج لایه این محصول صنعتی را در زمره انواع پرفروش لوله ها قرار می دهد.

جنس فلز، چسب و پلی اتیلن به کار گرفته شده در شکل فیزیکی لوله پنج لایه در استحکام و مقاومت آن تاثیر گذار است. علاوه بر ساختار فیزیکی لوله پنج لایه، ساختار شیمیایی آن که متشکل از پلی اتیلن می باشد نقش اساسی را در افزایش طول عمر آن بر عهده دارد.

لوله های پنج لایه نمونه ای کامل از لوله های ترکیبی می باشندکه تمام استاندارد های بهداشتی برای ساخت آن رعایت شده است. لوله پنج لایه از جنس فلز و پلیمر مطابق استاندارد ملی به تولید می رسد.

قیمت فروش لوله های پنج لایه

لوله های پنج لایه توسط شرکت های سازنده مختلفی ارائه می شوند که دارای کیفیت متفاوت هستند. انواع مواد باکیفیت به کار رفته برای تولید و ساخت لوله های پنج لایه سبب مقاومت مناسب این لوله ها می شود و در نهایت بر قیمت فروش این محصول تاثیر می گذارد.

لوله های تولید شده با رعایت مناسب استانداردهای موجود جهت تولید آنها در نتیجه با برندهای گوناگون، فروش مناسب تری دارند و قیمت آنها تحت تاثیر ویژگی های کیفی محصول قرار می گیرد.

لوله های پنج لایه نسل جدیدی از انواع لوله های تولید شده هستند که استفاده از آنها در سیستم های مختلف مقرون به صرفه بوده و اطمینان خاطر را به همراه می آورد.

پلیمرها در مقابل حرارت و فشار در دراز مدت فرسایش میابند،نکات ایمنی که باید در استفاده از لوله های 5 لایه مورد توجه قرار داد عبارتند از :

1-عدم استفاده از لوله های دارای ترک سطحی

2-خودداری از پیچش لوله واتصالات در حین جوشکاری

3-محافشت از تابش مستقیم نور خورشید

4-عدم استفاده از لوله های چرب وکثیف

5-استفاده از عایق مناسب وخودداری از وارد نمودن ضربه

6-تنظیم دمای دستگاه جوش

7-استفاده از نوار تفلون برای آب بندی اتصالات فلزی و عدم استفاده از کنف

8-خودداری از قرار دادن لوله در معرض شعله مستقیم

9-استفاده از لوله و اتصالات جهت جوشکاری

10-رعایت عمق حوش و مطالعه جدول راهنمای جوش

11-انجام تست فشار پس از انجام لوله کشی

12-پوشاندن روی لوله ها پس از انجام تست فشار