لوله مانیسمان

بررسی لوله مانیسمان

نام دیگر لوله مانیسمان را لوله بدون درز می گویند که کاربردهای بسیار زیادی در صنعت مختلف مخصوصاً در صنعت ساخت و ساز دارد در واقع نبود درز در این لوله ها مهمترین گزینه ای است که سبب شده است تا امکان استفاده راحت‌تری بوجود بیاید.معمولاً بیشتر از لوله های مانیسمان در محل هایی که نیاز به تحمل فشار قوی یا دمای زیاد است استفاده میگردد مثلاً بیشتر از این لوله ها جهت انتقال نفت یا گاز استفاده میگردد. چون مقاومت بسیار بالایی بیشتر از سایر مدل لوله ها دارد.

قیمت لوله مانیسمان

امکان دسترسی به لیست قیمت انواع لوله های مانیسمان در ضخامت و اندازه های متفاوت به راحتی امکان پذیر است در واقع همیشه فروشگاه هاییی که اقدام به عرضه اینترنتی این محصولات می کنند همانند سایت بازار پایپ اما همواره قیمت محصولات را به صورت روزانه آپدیت می کننددر واقع شما در عرض چند دقیقه می توانید به لیست قیمت محصول مورد نظر خود دسترسی پیدا کنیددر این حالت امکان خرید مطمئن به راحتی امکان‌پذیر می‌شود.در صورتی که قیمت این محصولات در فروشگاه های متعدد در سطح شهر بسیار متفاوت می باشد و هر کسی بر حسب نظر خود یک قیمت را برای محصول در نظر می‌گیرد.در صورتی که در فروشگا ه‌های آنلاین این چنین نبوده و همیشه عرضه کنندگان معتبر برای اینکه بتوانند مشتریان خود را حفظ کنند و مشتریان جدیدی را به دست بیاورند همیشه مناسب ترین و معقول ترین هزینه را برای محصولات در نظر می گیرند.

بررسی ویژگی های فنی لوله مانیسمان

مانیسمان در دسته لوله های پر مصرف فولادی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.از جمله می‌توان به استفاده از این محصولات در سیستم ها و تاسیسات لوله کشی اشاره کرد.در واقع سازگاری و مقاومت بسیار بالا در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی و مکان تحمل فشار بالا جزو مهم‌ترین گزینه‌هایی است که سبب شده است تا این محصولات در دسته لوله های پر مصرف قرار بگیرند.لازم به ذکر است که ساختار این لوله ها به گونه ای می باشد که هیچگونه درزی در آنها وجود ندارد و اکثراً در اندازه ۶ و ۱۲ متری تولید می گردد و دارای سایزهای مختلفی می باشند.و هر کس بر حسب نیاز خود می تواند بهترین گزینه را انتخاب نمایید از مهمترین ویژگی‌های دیگر این لوله ها مقاومت بسیار بالا در مقابل فرسایش می‌باشد و به خاطر یکدست و یکپارچه بودن در مقایسه با بقیه لوله های فولادی استحکام و مقاومت بسیار بالایی دارند.

خرید اینترنتی لوله مانیسمان

خوشبختانه امروزه خرید اینترنتی بسیاری از محدودیت‌ها را در رابطه با دسترسی به محصولات خاص از میان برده است.مخصوصاً اکثر کسانی که مسئول پروژه‌های خاص هستند و جهت ادامه پروژه به مواد اولیه و یا تجهیزات و ابزارهای خاص نیاز دارند تا بتوانند پروژه را با حداقل هزینه پیش ببرند.همیشه سعی می کنند تا در سریع‌ترین زمان ممکن و با حد اقل هزینه به ابزارها و وسایل مورد نیاز با کیفیت دسترسی پیدا کنند.و با مدنظر قرار دادن این موضوع که لوله های مانیسمان جزو ابزارهای بسیار مهم و حساس در انجام بسیاری از پروژه های تاسیساتی به شمار می‌آیند.

خرید لوله مانیسمان

به همین دلیل باید تمام محدودیت های زمانی و مکانی در رابطه با خرید این محصولات از میان برداشته می شود .که خوشبختانه وجود تولیدکنندگان مختلف در کشور و یا عرضه‌کنندگان معتبر سبب شده است.تا امکان خرید اینترنتی محصولات با قیمت فوق العاده مناسب و کیفیت تضمین شده به راحتی امکان‌پذیر گردد.پس اگر شما نیزجزو کسانی هستید که نیاز به خرید انواع لوله های مانیسمان را دارید.در این حالت به راحتی و در عرض چند دقیقه می توانید به لیستی از عرضه کنندگان و تولید کنندگان این محصول دسترسی پیدا کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.در این حالت مطمئن باشید که هم می توانید از لحاظ زمانی صرفه جویی کرده و هم به بهترین و با کیفیت ترین محصولات موجود در بازار را با قیمتی بسیار پایین دسترسی پیدا کنید.در واقع خرید اینترنتی باعث تصریح انجام بسیاری از پروژه های تاسیساتی می‌گردد چون امکان دسترسی به انواع تجهیزات و ابزار های مورد نیاز با کیفیت تضمین شده در سریع ترین زمان ممکن امکان پذیر است.

لوله مانیسمان چیست

مواد اولیه لوله یک لوله گرد است ، لوله گرد توسط یک دستگاه برش به یک ظرف حدود 1 متر بریده می شود و سپس از طریق تسمه نقاله برای  گرمایش به کوره ارسال می شود. بیلت وارد کوره شده و در دمای تقریبی 1200 درجه سانتیگراد گرم می شود. سوخت هیدروژن یا استیلن است. کنترل درجه حرارت در کوره یک مسئله کلیدی است ، پس از خارج شدن لوله گرد از کوره ، باید آن را از طریق دستگاه پانچ فشار فشار دهید. به طور کلی رایج ترین دستگاه سوراخ کننده دستگاه سوراخ کننده غلتکی مخروطی است. این نوع دستگاه سوراخ کننده دارای راندمان تولید بالا ، کیفیت محصول خوب ، گسترش قطر سوراخ بزرگ است و می تواند انواع فولادی را بپوشد. پس از سوراخ کردن ، بیلت لوله گرد پی در پی نورد ، پیوسته یا سه رول اکسترود می شود. پس از فشار دادن ، لوله را بردارید و کالیبره کنید. دستگاه اندازه گیری از یک مته مخروطی استفاده می کند تا با سرعت بالا به داخل فولاد بچرخد تا سوراخ هایی ایجاد شود تا یک لوله ایجاد شود. قطر داخلی لوله مانیسمان با طول قطر بیرونی مته دستگاه اندازه گیری تعیین می شود. پس از اندازه گیری لوله فولادی مانسمان ، وارد برج خنک کننده می شود و با پاشش آب سرد می شود ، پس از سرد شدن لوله فولادی ، صاف می شود. لوله پس از صاف شدن توسط خط تسمه نقاله برای تشخیص عیب داخلی به آشکارساز فلز (یا آزمایش هیدرولیک) ارسال می شود. در صورت وجود ترک ، حباب و … در داخل لوله فولادی ، تشخیص داده می شود. پس از بازرسی کیفیت لوله های فولادی .

معني مانیسمان

لوله مانیسمان از يک فولاد گرد کامل سوراخ شده است و در سطح لوله فولادي مانسمان جوش وجود ندارد ، بنابراين به آن لوله فولادي مانیسمان مي گويند. 1. بر اساس روش توليد ، لوله هاي فولادي مانسمان را مي توان به لوله هاي فولادي بدون درز نورد گرم ، لوله هاي مانیسمان نورد سرد ، لوله هاي فولادي مانسمان سرد و لوله هاي مانیسمان اکسترود شده تقسيم بندي کرد.2. با توجه به سطح مقطع ، لوله هاي فولادي مانسمان به دو نوع گرد و شکل خاص تقسيم مي شوند. لوله هاي با شکل خاص داراي لوله هاي مربع ، بيضي ، مثلثي ، شش ضلعي ، تخمه خربزه ، ستاره اي و پره اي هستند. .3. با توجه به اهداف مختلف ، لوله هاي فولادي مانسمان ديواره ضخيم و لوله هاي فولادي مانسمان با ديواره نازک وجود دارد. لوله هاي فولادي مانسمان داراي يک قسمت توخالي هستند و در مقادير زيادي به عنوان خطوط انتقال مايعات استفاده مي شوند ، مانند خطوط لوله انتقال نفت ، گاز طبيعي ، گاز ، آب و برخي مواد جامد. در مقايسه با فولاد جامد مانند فولاد گرد ، لوله فولادي وزن کمتري دارد وقتي مقاومت خمشي و پيچشي يکسان است و نوعي فولاد مقطع اقتصادي است. به طور گسترده اي در ساخت قطعات سازه اي و قطعات مکانيکي مانند لوله هاي حفاري روغن ، محورهاي انتقال خودرو ، قاب دوچرخه و داربست فولادي مورد استفاده در ساختمان استفاده مي شودبرای دریافت مقالات لوله اتصالات شیرالات با سایت پرشین متالکو همراه باشید.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *