لوله استیل 304

انواع لوله استیل ۳۰۴

لوله استیل 304 فروش انواع لوله استیل ۳۰۴ در بازار لوله استیل ردهای موجود لوله های استیل ۳۰۴ رده ۱۰ رده ۲۰ رده ۴۰ رده ۸۰ لوله های استیل ۳۰۴ به صورت درزدار و بدون درز موجود می باشد لوله های استیل ۳۰۴ از سایز ۱/۴ تا ۳۰ اینچ موجود می باشد لوله های استیل ۳۰۴ برای مصارف صنعتی شیمیایی دارویی غذایی فاضلاب برند های موجود لوله های استیل ۳۰۴ اروپایی تایوانی چینی لوله های استیل ۳۰۴ به صورت ۶ متری تولید می گردد متراژ کوچکتر تا ۱ متر هم موجود می باشد فروش لوله های استیل ۳۰۴ به صورت شاخه ای و کیلویی برای دریافت قیمت بروز لوله های استیل ۳۰۴ با ما در تماس باشید.

لوله استیل ۳۰۴ چیست

لوله استیل یک فولاد ضد زنگ همه کاره است که به طور گسترده در ساخت تجهیزات و قطعاتی که نیاز به عملکرد کلی خوبی دارند (مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری) استفاده می شود. لوله استیل مطابق با استاندارد ASTM استیل درجه یک تولید می شود. ۳۰۴ معادل استیل ۰Cr19Ni9 (0Cr18Ni9) حاوی کروم ۱۹ درصد، حاوی نیکل ۹ درصد. ۳۰۴ پرکاربردترین استیل، فولاد مقاوم در برابر حرارت، فولاد عملی، صنعت فولاد است. برای تجهیزات تولید مواد غذایی، تجهیزات شیمیایی عمومی، انرژی هسته ای و غیره. به منظور حفظ مقاومت خوردگی ذاتی استیل، فولاد باید بیش از ۱۲ درصد کروم داشته باشد.

کاربرد لوله استیل ۳۰۴

۱٫ لوله استیل به عنوان استیل فولاد مقاوم در برابر حرارت استفاده از تجهیزات مواد غذایی، تجهیزات شیمیایی عمومی، تجهیزات صنعتی انرژی اتمی است.
۲٫ استیل ۳۰۴/۳۰۴L عملکرد ضد زنگ از ۲۰۰ سری از مواد استیل قوی باشد. دمای بالا نیز بهتر است، می تواند تا ۱۰۰۰-۱۲۰۰ درجه بالا باشد. استیل ۳۰۴ مقاومت در برابر خوردگی عالی و مقاومت خوبی در برابر خوردگی بین دانه ای دارد.
۳٫ استیل ۳۰۴/۳۰۴L در غلظت ≤ ۶۵٪ از دمای جوش اسید نیتریک، دارای مقاومت در برابر خوردگی قوی است. محلول قلیایی و اکثر اسیدهای آلی و اسیدهای معدنی نیز مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارند. در هوا یا محیط خوردگی شیمیایی می تواند در برابر خوردگی فولاد با آلیاژ بالا مقاومت کند، استیل یک سطح زیبا و مقاومت در برابر خوردگی است، لازم نیست از طریق درمان سطح رنگ منتظر بمانید، و خواص سطح ذاتی استیل را بازی کنید. بیشتر نوعی فولاد که معمولاً استیل نامیده می شود. به نمایندگی از عملکرد فولاد کروم ۱۳، فولاد نیکل کروم ۱۸-۸ و سایر فولادهای آلیاژی بالا.

لوله استیل 304L

تجزیه و تحلیل عملکرد لوله استیل ۳۰۴
لوله استیل دارای مقاومت خوبی در برابر خوردگی بین دانه ای، عملکرد خوردگی عالی و پردازش سرد، عملکرد مهر زنی است، می تواند به عنوان استیل مقاوم در برابر حرارت استفاده شود. در همان زمان، فولاد در -۱۸۰ ℃ تحت شرایط خواص مکانیکی آن هنوز خوب است. در حالت محلول جامد، انعطاف پذیری فولاد، چقرمگی، کارپذیری سرد در اسید اکسید کننده و اتمسفر، آب و دیگر مقاومت در برابر خوردگی متوسط، بنابراین، تولید و استفاده از استیل ۳۰۴ بزرگترین، پرکاربردترین نوع فولاد است.

لوله استیل 304 عملکرد پردازش سرد و گرم خوبی دارد، می توان از انواع فناوری پردازش سرد و گرم برای تولید مواد آهنگری، نوار، سیم، ورق، نوار و سیم و سایر محصولات متالورژی استفاده کرد، محدوده دمایی پردازش گرم ۹۰۰-۱۱۸۰ ℃. پردازش سرد آسان تر، بدون مشکل خاص، زیرا دو فولاد آسان است به سخت شدن سرد، زمانی که تغییر شکل سرد بیش از حد بزرگ است، نیاز به بازپخت متوسط، به منظور تسهیل پردازش بیشتر.

۱ فرآیند عملیات حرارتی

دمای محلول استیل ۳۰۴ ۳۰۴/۳۰۴L 1080-1100 ℃، خنک کننده آب یا خنک کننده هوا. پردازش سرد دمای بازپخت متوسط ​​در ۸۵۰-۹۷۰ ℃، پس از مدت زمان معینی پس از خنک شدن آب. پس از درمان راه حل ساختار فولادی از آستنیت، و گاهی اوقات مقدار کمی از فریت وجود دارد.

۲ جوشکاری

لوله استیل 304 برای سرکوب جوشکاری بارش کاربید، می تواند برای انجام یک روش رایج جوشکاری استفاده شود. جوشکاری قوس دستی، کربن ۰٫۰۴٪ -۰٫۰۶٪ از اندازه بخش نازک استیل ۳۰۴ را می توان از الکترود ۰۰۲ اتریش استفاده کرد، پس از جوشکاری نمی توان تمایلات خوردگی بین دانه ای ایجاد کرد، برای خط کش بخش ضخیم، برای حفظ مقاومت پس از مقاومت در برابر خوردگی بین دانه ای، پس از عملیات حرارتی، اگر عملیات حرارتی انجام نشود، باید به استیل ۳۰۴ لیتر یا استیل آستنیتی پایدار تغییر یابد.

۳ عملکرد شکل دهی سرد

ورق استیل ۳۰۴ در فرآیند کاربرد، اغلب برای عملیات شکل دهی سرد استفاده می شود. عملکرد سرد شکل دهی آن معیاری است برای اینکه آیا قالب گیری صاف و عملکرد شاخص های فنی مهم است یا خیر. تأثیر عوامل شکل‌دهی سرد استیل ۳۰۴ پیچیده‌تر است. از نظر عوامل متالورژیکی آن عمدتاً ترکیب فولاد است، یعنی نسبت کروم معادل و نسبت معادل نیکل، خواص کششی معمولی ازدیاد طول یک شاخص مشخصه مهم است. برای به دست آوردن عملکرد خوب شکل دهی سرد، لازم است نسبت کروم معادل به نیکل در فولاد به محدوده مناسب کنترل شود.

۴ کاربرد

تجهیزات مواد غذایی، تجهیزات شیمیایی عمومی، قطعات صنعتی انرژی اتمی و غیره به طور گسترده استفاده می شود. مناسب برای لوله های کشش عمیق و تزریق، ظروف و غیره. وسایل نقلیه، جعبه قطعات خودرو لوازم خانگی نیز در فولاد استفاده می شود. این تولید استیل آستنیتی و بیشترین مقدار فولاد برای تولید است.

این لوله استیل در مدلهای مختلف تولید می شود که می توان به نوع درزدار و نوع بدون درز اشاره کرد که در درزدار درز جوشی در داخل لوله دیده می شود ولی در لوله بدون درز هیچ نوع درزی وجود ندارد .

لوله استیل ۳۰۴ چیست

لوله استیل 304 عملکرد بهداشتی عالی دارد. مقاوم در برابر خوردگی، زیبا و درجه یک است و عمر مفید آن بیش از ۷۰ سال است. این یکی از خطوط لوله با عملکرد جامع بهتر است. لوله تامین آب استیل ۳۰۴ بدون زنگ زدگی، عملکرد شیمیایی پایدار، بدون آلودگی، یک ماده حفاظت از محیط زیست سبز بسیار خوب است.

بسیاری از ساختمان های بلند در جهان ازاستیل ۳۰۴ به عنوان خط لوله اصلی تامین آب استفاده می کنند استفاده از لوله فولادی ضد زنگ ۳۰۴ است، مفاصل فشار بالا آن می تواند تا ۴۲۱ متر تامین آب، قطر لوله فولادی اصلی ۳۱۸ متر باشد.

مقاومت لوله استیل ۳۰۴

لوله استیل ۳۰۴ در هوا یا محیط خورنده شیمیایی یک فولاد آلیاژی بسیار مقاوم در برابر خوردگی است. از زاویه فلز متالوگرافی، به دلیل دارا بودن ترکیب شیمیایی کروم از استیل ۳۰۴، بنابراین بر روی سطح برای تشکیل یک لایه محافظ نازک از کروم اما متراکم، این فیلم از فولاد ضد زنگ غوطه ور در اکسیژن همچنان به بدنه فولادی نفوذ می کند. نقش مقاومت در برابر خوردگی به منظور حفظ مقاومت در برابر خوردگی استیل، محتوای کروم باید بالاتر از ۱۲٪ باشد. استیل ضد زنگ دیوار نازک ۳۰۴ یک استیل همه کاره است و همچنین در تعداد زیادی از تجهیزات و قطعاتی که نیاز به عملکرد جامع خوبی دارند (مقاومت در برابر خوردگی و شکل پذیری) استفاده می شود.

مقاومت در برابر خوردگی استیل ۳۰۴

مقاومت در برابر خوردگی لوله استیل ۳۰۴ بهتر از استیل ۲۰۰ است و مقاومت حرارتی آن بهتر است و می تواند دمای بالای ۱۰۰۰-۱۲۰۰ درجه را تحمل کند. استیل ۳۰۴ دارای مقاومت در برابر خوردگی استیل عالی و مقاومت در برابر خوردگی بین دانه ای بهتر است مقاومت به خوردگی استیل ۳۰۴ در اسید نیتریک در حال جوش با غلظت کمتر از ۶۵ درصد بسیار قوی است. همچنین می تواند در برابر محلول قلیایی و خوردگی اکثر اسیدهای آلی و معدنی مقاومت کند. یک آلیاژ بالا که در برابر خوردگی در هوا یا در یک محیط شیمیایی خورنده مقاوم است.

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *