فلنج دنده ایی گالوانیزه

قیمت فلنج دنده ایی گالوانیزه – اتصالات دنده ایی گالوانیزه – پرشین متالکو

فلنج دنده ایی 15 میل مشهد

واحد: عددفشار کار: 16Bar
۳/۴” – “1 – ۱.۱/۴”۱.۱/۲”۲”۲.۱/۲”۳”۴” تماس بگیرید
فلنج دنده ایی گالوانیزه ایرانی

واحد: عدد
۳/۴” – “1 – ۱.۱/۴”۱.۱/۲”۲”۲.۱/۲”۳”۴” تماس بگیرید
فلنج دنده ایی گالوانیزه ایرانی

واحد: عدد
۳/۴” – “1 – ۱.۱/۴”۱.۱/۲”۲”۲.۱/۲”۳”۴” تماس بگیرید

اتصالات دنده ایی گالوانیزه

اتصالات دنده ای گالوانیزه جهت اتصال لوله های فلزی و سایر تجهیزات مکانیکی به کار برده می شود و اتصال آنها به صورت رزوه ای می باشد. اتصالات دنده ای قدیمی ترین روش اتصال در سیستم های لوله کشی بوده و معمولا از این نوع اتصالات فلزی در سایزهای بزرگ استفاده نمی شود و معمولا تا سایز 6 اینچ موجود می باشد. اتصالات دنده ای گالوانیزه به دلیل سطح صیقلی و گالوانیزه بودن آن در کاربردهای آبرسانی ساختمان و تهویه مطبوع استفاده می شود.

کاربرد اتصالات دنده ای گالوانیزه

اتصالات دنده ای گالوانیزه در صنایع مربوط به آبرسانی و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. این اتصالات با فلز روی(Zn) پوشش داده می شود و سطحی صیقلی پیدا می کند. همانند اتصالات ساکت ولد ، اتصالات دنده ای نیز برای لوله های با قطر کوچک استفاده می شود. اتصالات دنده ای گالوانیزه در کاربردهای غیر حساس مانند آب آشامیدنی، آتش نشانی، سیستم های خنک کننده ی صنعتی استفاده می شود.

اتصالات دنده ای گالوانیزه چه مزایا و معایبی دارند؟

از جمله مزایای اتصالات دنده ای گالوانیزه می توان به نیاز داشتن به مهارت نصب کم، کارآیی بالا، قابلیت آب بندی مناسب در دما و فشار متوسط و مقاومت در برابر خوردگی اشاره کرد. اتصالات دنده ای گالوانیزه نسبتا کم هزینه می باشد و در برابر خوردگی نیز مقاومت خوبی دارند. این اتصالات معایبی هم دارد که می توان حساس بودن به انبساط و انقباض های ناشی از تغییرات دما، خستگی و شکست دنده ها ناشی از ارتعاشات و عدم کارایی در سیستم های خطرناک اشاره کرد.

قیمت فلنج دنده ایی گالوانیزه – اتصالات دنده ایی گالوانیزه – پرشین متالکو

استاندارد اتصالات دنده ای گالوانیزه

استاندارد اتصالات دنده ای گالوانیزه بر اساس ASME B16.11 می باشد. رزوه های اتصالات دنده ای بر اساس استاندارد NPT می باشد و بر اساس اینکه رزوه ها داخل اتصال ایجاد شده باشد یا بیرون آن، روپیچ یا توپیچ گفته می شود.

فلنج دنده ایی

فلنج دنده ای قطعه ای دیسکی شکل بوده که با استفاده از پیچ و مهره لوله را شیرآلات و سایر تجهیزات متصل می کند و اتصال آن با لوله به صورت رزوه ای می باشد. فلنج دنده ای برای اتصال به لوله با ضخامت کم مناسب نمی باشد و در شرایطی که سیال سمی و حساس باشد نمی توان از فلنج دنده ای استفاده کرد.

مزیت فلنج های رزوه ای

فلنج های رزوه ای دسترسی آسان به تمیزکاری، بازرسی و تعمیرات را فراهم می کنند و با استفاده از اتصال رزوه ای به لوله متصل می شود. مزیت اصلی فلنج های رزوه ای نسبت به فلنج های جوشی اتصال آنها به لوله بدون استفاده از جوشکاری می باشد.

سایز فلنج های دنده ای

اگرچه فلنج های رزوه ای در کلاس های فشاری مختلف و سایزهای مختلف موجود هستند اما معمولا از این فلنج ها در سایزهای کوچک استفاده می شود.

فلنج کلاس 150

فلنج کلاس 150