شیر کنترل هواگیری

شیر کنترل هواگیری

شیر کنترل هواگیری – پرشین متالکو – قیمت شیر کنترل هواگیری – فروش شیر هواگیری

کالاسایز قیمت

شیر تخلیه هوا تک روزنه کوچک PN16 وگ ایران بی همتا

درتمام سایز هاتماس بگیرید

شیر هوا گیری(ایرونت)برنجی RBM

در تمام سایز هاتماس بگیرید

شیر هوا گیری ایرونیت

 

در تمام سایز هاتماس بگیرید

ایرونت یا شیر هواگیری اتوماتیک پینتوسی

عموما هنگام انتقال مایع درسیستم های انتقال مایع و خطوط سیال، همواره مقداری هوا و یا سایر گازهای دیگر همراه با  سیال همراه میشود، که این هوای همراه باعث ایجاد اختلال در گردش مناسب سیال، خوردگی تجهیزات، عملکرد صحیح پمپ ها و یا  مانع از پرشدن کامل سیستم (از سیال) می گردد که باید بلافاصله از مجموعه خارج گردد، تخلیه هوا دراینگونه موارد تو-سط شیر هواگیری یا شیر تخلیه هوا اتوماتیک که نام لاتین آن ایرونت است صورت می گیرد.

انواع شیر هوا گیری و مشخصات

شیر هواگیری یا ایرونت به شیری گفته می شود که بصورت دستی یا اتوماتیک اقدام به خارج کردن هوای موجود در لوله ها، کلکتورها، رادیاتورها و … می نماید. هوای بوجود آمده در سیستم لوله کشی به دلایل مختلفی بوجود می آید. وجود این هوا اختلالاتی در سیستم گرمایش بوجود خواهد آورد لذا جهت جلوگیری از بروز این اختلالات، به کمک شیر هواگیری هوا از داخل لوله ها و رادیاتورها خارج می شود. محل نصب شیر هواگیری باید بگونه ای باشد که نزدیک به محل تجمع هوا باشد. زیرا که هوای موجود در لوله ها یا رادیاتورها به دلیل سبکی تمایل دارد تا بالایی ترین نقطه یک سیستم قرار گیرد.

شیر های هواگیری در دو نوع اتوماتیک و دستی تولید می شود. شیرهای اتوماتیک معمولا روی کلکتور های دارای دبی سنج و یا رادیاتورها نصب می شوند تا با هواگیری اتوماتیک این شیر، اخلالی در کارکرد سیستم ایجاد نشود. شیر های دستی نیز شامل دو نوع می باشند. یک نوع که به صورت ولومی باز و بسته می شوند و نوع دیگر به کمک پیچ گوشتی. بر اساس نیاز و محل استفاده می توان از هر دو نوع استفاده کرد. ولی با توجه به اینکه این شیرها در بازه های زمانی طولانی مدت و بسیار کم تکرار باز و بسته می شوند توصیه می شود از شیرهای ولومی استفاده گردد. این کار موجب راحتی کاربر در هنگام باز و بسته کردن شیر هواگیری می شود.

شیر های هواگیری باید تحمل دما و فشار بالایی داشته باشند تا در دراز مدت مشکل ساز نشوند.

شیر کنترل هواگیری - پرشین متالکو - قیمت شیر کنترل هواگیری - فروش شیر هواگیری