فلنج ۳۰۰

فلنج کلاس 300 استنلس استیل فلنج کلاس 300 فولادی

فلنج کلاس 300 از سایز 1/2 تا 42 اینچ

فلنج کلاس 300 ایرانی فلنج کلاس 300 اروپایی فلنج کلاس 300 چینی

فلنج کلاس 300 اسلیپون فلنج کلاس 300 تخت فلنج کلاس 300 کور فلنج کلاس 300 گلودار

فلنج کلاس 300 داری سرتی فیکیت می باشد
فلنج فولادی – استیل کلاس 300

فلنج ها دارای نوع های مختلفی هستند که فلنج گلودار کلاس 300 هم یک نمونه از آنها می باشد . با توجه به نوع مصرف فلنج ، این قطعه که هم بصورت فولادی و هم استیل تولید می شود به صورت های مختلفی استفاده شوند . بیشترین مصرف این فلنجها (فلنج های فولادی – استیل کلاس 300 ) فلنج های دنباله دار یا فلنج های گلودار میباشند که یک زائده در کف فلنج دارند که دلیل نام گذاری آنها هم به همین جهت می باشد .
فلنج چیست و باید از کجا آن را خرید بکنیم ؟

فلنج ها برای متصل کردن لوله‌ها ، شیرآلات و دستگاه‌ها به یکدیگر استفاده می شوند . فلنج‌ قطعه ی دیسکی شکل است ، که معمولاً بصورت جفت با پیچ و مهره دو قطعه را به یکدیگر متصل می کنند ، به آسانی باز شده و برای فشارهای پائین و بالا مناسب می‌باشند.

فلنج‌ها همچنین خطوط لوله انتقال (با هر نوع سیال دیگری ) را به یکدیگر متصل می کنند ، و از کاربرد های دیگر آنها می توان به جوش دادن شیرآلات به لوله‌ ها اشاره کرد . جنس فلنج‌ها بیشتر از پلی اتیلن ، استیل ، فولاد ، آلیاژهای آهن یا چدن می باشند .فلنج‌ها با توجه به جنس متناسب با فشاری که تحمل می‌کنند به کلاس‌های مختلف تقسیم می‌گردند.
انواع فلنج

فلنج با سطح ساده

در این نمونه سطح فلنج که در مقابل سطح فلنج دیگری باید قرار بگیرد صاف می‌باشد. به طور معمول فلنج های فولادی یا چدنی که کاربرد آنها بیشتر در فشارهای کم است از این نوع ساخته می‌شوند.

فلنج با سطح برجسته

در این نمونه سطح فلنج که مقابل فلنج دیگری است و بر روی آن لایی گذاشته می‌شود نسبت به سطح کلی فلنج برجسته تر ساخته می‌شود

فلنج نر و ماده

این نوع از فلنج ها به صورت نر و ماده ساخته می شوند . صفحه آنها بصورت جفت می باشد . که یکی دارای برآمدگی و دیگری دارای تورفتگی می‌باشد.

فلنج با صفحه دارای زبانه و شیاردار

این نوع از فلنج نیز به صورت جفت وجود دارد و از این لحاظ همانند فلنج نر و ماده می باشد . تفاوت آن با فلنج نر و ماده در این است که قطر داخلی زبانه و شیار تا سوراخ فلنج یا همان مسیر جریان آن ادامه ندارد .

هفت نوع فلنج پلی اتیلن در خطوط لوله با جوش لب به لب بکار می‌روند که در زیر آورده شده‌اند:

فلنج کور

این نوع از فلنج دارای یک صفحه گرد کاملاً بسته است که در انتهای میسر لوله کشی و مسیرهای که فشار دارند به کار می‌رود. پیچ‌های فلنج های کور معمولاً فشار بیشتری نسبت به سایر فلنج‌ها تحمل می‌کنند .

فلنج گردن دار جوشی

این نوع از فلنج ها دارای یک گردن مخروطی می باشند که شعاع گردن آنها در انتها با قطر لوله برابر و به آن جوش داده می‌شود. این گردن موجب تقویت تحمل فلنج می‌گردد. فلنج گردن دار جوشی برای تحمل دمای زیر صفر ، فشار بالا و نیز بارهای نوسانی و ارتعاشی مناسب است.

فلنج روکار

فلنج های روکار معمولاً در سرویسهای معمولی که اهمیت آنها به مراتب پاین تر است استفاده می شوند . نصب آنها ساده می باشد و همچنین مقاومت فلنج های روکار در برابر فشارهای داخلی دو سوم و مقابل بار خستگی یک سوم است .این نوع از فلنج ها دارای هزینه نصب بیشتری هستند.

فلنج لبه دار

فلنج های لبه دار همانند فلنج معمولی می باشند بدین صورت که لایه پایینی وجود نداشته و انتهای فلنج پخ دارد و لوله در سر دیگر جوش لب به لب می‌شود .از ویژگیهای دیگر فلنج های لبه دار این است که با سیال تماس ندارند . هزینه فلنج لبه دار از فلنج گردن دار یک سوم بیشتر است و مقاومت در برابر تنش آن تنها یک دهم فلنج گردندار می باشد .

فلنج با جوش محفظه ایی

این نوع فلنج داری محفظه‌ای است که لوله درون آن قرار می‌گیرد . اگر این فلنج از داخل نیز جوشکاری شود ، مقاومت در برابر خستگی آن یک و نیم برابر و مقاومت استاتیکی آن برابر فلنج Slip on می‌شود.

فلنج رزوه ایی

همانطور که از نامش پیداست از رزوه کار شده است و میتوان لوله را درون آن پیچ داد . از مزایای فلنج های روزه ای می توان به این کاربرد اشاره کرد که آنها به جوشکاری احتیاج ندارند. هر چند در صورت لزوم و فشارهای بالا می‌توان از جوش نیز در آنها استفاده کرد. این نوع از فلنج ها در فشارهای بالا کارایی بسیار خوبی دارند .

اریفیس فلنج

اریفیس فلنج در واقع همان فلنج گردندار و در برخی جاهای دیگر روکار است که در راستای شعاع دارای سوراخ است. این سوراخ‌ها بیشتر برای اندازه گیری جریان سیال مایع یا گاز استفاده می‌شود.

28-duplex-fittings-flanges-manufacturer
PxEtpfSkaXXzeJfyzTSPNhgD3Cq_yTv1vXpZLl3m_EM